Czy fotowoltaika w rolnictwie to czysty zysk? Jak korzystnie sfinansować instalację fotowoltaiczną?

Czy fotowoltaika w rolnictwie to czysty zysk? Jak korzystnie sfinansować instalację fotowoltaiczną?

Elektrownia słoneczna w gospodarstwie szansą na innowacyjne rolnictwo

Innowacyjne rolnictwo to przede wszystkim rolnictwo efektywne. Dzięki wykorzystaniu maszyn, systemów informatycznych, alternatywnych rozwiązań z zakresu ekologii oraz odnawialnych źródeł energii, praca na roli na przestrzeni lat stała się bardziej opłacalna, wydajna i znacznie szybsza. 

Niższe koszty prowadzenia gospodarstwa rolnego 

Wprowadzanie innowacji wcale nie musi być wymagające ani drogie. Wiele rozwiązań realnie wpływa na obniżenie kosztów prowadzenia działalności. Jednym z nich jest montaż paneli fotowoltaicznych umożliwiających wyprodukowanie darmowej zielonej energii, którą gospodarstwo może zużywać na bieżąco, oszczędzając na rachunkach za prąd. 

Jak zatem w najbardziej dogodny sposób sfinansować swoją instalację fotowoltaiczną i jak wysokie oszczędności za tym idą? 

Leasing operacyjny dla rolników i przedsiębiorców 

Leasing jest formą finansowania, która jest wygodną alternatywą dla kredytu oraz płatności gotówką. Dzięki niemu, na zakup i budowę instalacji fotowoltaicznej nie trzeba przeznaczać własnych środków, a miesięczne oszczędności na produkcji własnej energii elektrycznej są w stanie pokryć ratę. Dodatkowo, wydatki te pozwalają zmniejszyć obciążenia podatkowe, w tym także podatek VAT.

Jak realnie wyglądają oszczędności w gospodarstwie rolnym? - Przykład

W gospodarstwie rolnym, zużywającym 200 MWh energii elektrycznej rocznie, na dachu budynku gospodarczego, zamontowano instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kWp. Biorąc pod uwagę średnią cenę zakupu energii elektrycznej przez klienta – 512 zł netto za 1 MWh (energia czynna + dystrybucja), instalacja produkując ok. 50 MWh energii, przyniesie oszczędność 25 600 zł netto rocznie.

CONCEPT ENERGY umożliwia sfinansowanie instalacji fotowoltaicznych na korzystnych warunkach, za pomocą leasingu operacyjnego od Idea Getin Leasing. W przypadku tej formy leasingu pierwsza wpłata to zaledwie 10% wartości inwestycji, następnie miesięczne raty utrzymują się na poziomie dotychczasowych opłat za energię elektryczną. Każda z wpłat stanowi w całości koszt uzyskania przychodu. W takim modelu inwestycja klienta sama się finansuje. Łącznie w budżecie pozostanie 128 000 zł netto.

Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w gospodarstwie to nie tylko podążanie za trendami, ale także realne korzyści finansowe. Warto dokładniej zapoznać się z tematem i zadbać o gospodarstwo czy przedsiębiorstwo pod względem zarówno ekonomicznym, jak i ekologicznym. 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami

Wypełnij imię i nazwisko
Wypełnij telefon kontaktowy
Wypełnij adres e-mail
Wypełnij kod pocztowy
Wypełnij miasto
Zaznacz zgodę