Finansowanie paneli fotowoltaicznych. Fotowoltaika w leasingu 101% od Idea Getin Leasing i Concept Energy.

Finansowanie paneli fotowoltaicznych. Fotowoltaika w leasingu 101% od Idea Getin Leasing i Concept Energy.

Jak obniżyć koszty instalacji fotowoltaicznej?

Nowy program finansowania zakłada kompleksową usługę, która opiera się przede wszystkim na dokładnych wyliczeniach zapotrzebowania firmy na energię elektryczną. Na jej podstawie opracowuje się projekt instalacji, pod którą udzielana jest pożyczka lub leasing komponentów potrzebnych do zainstalowania PV.

Prawidłowe obliczenie zapotrzebowania na energię elektryczną i dostosowanie do tego komponentów, które całkowicie je pokryją to fundament naszego działania. W ten sposób nasi Klienci korzystają z własnego, wygenerowanego dzięki energii słonecznej prądu i są zwolnieni z opłat dla dostawcy sieciowej energii. Oszczędności mogą natomiast przeznaczyć na spłatę raty pożyczki lub leasingu – mówi Piotr Stański, Prezes Zarządu Concept Energy.

Fotowoltaika 101%. Na czym to polega?

Oferta Idea Getin Leasing i Concept Energy skierowana do przedsiębiorców oraz właścicieli gospodarstw rolnych zakłada umowę na maksymalnie 60 miesięcy. Jedną z korzystnych i atrakcyjnych cech usługi jest tzw. tarcza podatkowa, w ramach której każdą ratę leasingu można wpisać w koszt uzyskania przychodu firmy, a tym samym obniżyć podatek. Warto też dodać, że wkład własny to jedynie 10% kosztów inwestycji.                                                                                                       

Korzyści instalacji fotowoltaicznej 

Decydując się na usługę od Idea Getin Leasing i Concept Energy przedsiębiorcy mogą liczyć na korzyści, które wpłyną na wysoką jakość funkcjonowania instalacji. Przede wszystkim warto wspomnieć, że Concept Energy jako partner wielu producentów ma w swojej ofercie zróżnicowane i dostępne od ręki komponenty. Dzięki temu czas instalacji od momentu podpisania umowy to zaledwie 10 dni. Wszystkie urządzenia objęte są aż 25-letnią gwarancją liniowego uzysku mocy. Concept Energy konsultuje swoje projekty ze Strażą Pożarną, aby spełnić wszelkie wymogi PPOŻ i zapewnić najwyższe bezpieczeństwo. 

Jak uniknąć opłaty mocowej?

Opłata mocowa, która weszła w życie w styczniu 2021 jest kolejnym, dodatkowym kosztem, który poniosą wszyscy użytkownicy sieciowego prądu. Wysokość opłat będzie zależała od prognoz zużycia i może stanowić znaczny odsetek wydatków przedsiębiorstwa. Decydując się na własną instalację fotowoltaiczną, dobrze mieć świadomość, że poza obniżeniem rachunków, przedsiębiorcy i rolnicy stają się niezależnym producentem czystej, ekologicznej energii, która posłuży do zasilania własnego biznesu na długie lata.

Pojawiające się na rynku coraz to nowe oferty finansowania fotowoltaiki są dowodem, że branża rozwija się w szybkim tempie, a w przypadku braku środków warto skorzystać z okazji takich jak Fotowoltaika za 1% od Idea Getin Leasing i Concept Energy. 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami

Wypełnij imię i nazwisko
Wypełnij telefon kontaktowy
Wypełnij adres e-mail
Wypełnij kod pocztowy
Wypełnij miasto
Zaznacz zgodę