Fotowoltaika - sposób na oszczędności w firmie w czasie pandemii

Fotowoltaika - sposób na oszczędności w firmie w czasie pandemii

Fotowoltaika - sposób na oszczędności w firmie w czasie pandemii

Małe i średnie firmy na polskim rynku znacznie odczuły pandemię koronawirusa. To idealny czas na szukanie oszczędności na bieżących kosztach takich jak opłaty za prąd, bo wszędzie czyhają podwyżki. Jakby tego było mało, rachunki jesienią dodatkowo wzrosną, bo pojawi się na nich opłata mocowa, która wpłynie na i tak wysokie ceny energii. Jak zmniejszyć koszty utrzymania firmy i płacić mniej za prąd? Odpowiedź to fotowoltaika.

Czy fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika to najprostsza droga do oszczędności. W każdym przedsiębiorstwie rachunki za prąd to przecież duża część bieżących wydatków. Dzięki instalacji fotowoltaicznej firma może produkować energię na własne potrzeby, ograniczając przy tym wydatki i zyskując korzyści podatkowe. Istniejące na rynku instrumenty pozwalają sfinansować taką inwestycję nawet bez angażowania kapitału obrotowego przedsiębiorstwa. Fotowoltaika sfinansuje się sama z oszczędności!

Powiedz STOP podwyżkom cen prądu

Dzięki produkcji własnej energii uniezależnisz się od dostawców energii i podwyżek. Właściwie dobrana elektrownia słoneczna może nawet w 100% pokryć zapotrzebowanie przedsiębiorstwa na prąd, a korzystać z niej można cały rok. 

Finansowanie fotowoltaiki

Wybór sposobu finansowania elektrowni słonecznej ma kluczowe znaczenie dla możliwości kwalifikowania kosztów. Firma ma do wyboru leasing operacyjny bądź pożyczkę. W pierwszym przypadku cała rata leasingowa netto jest wliczana w koszty działalności, natomiast wynikający z niej VAT podlega rozliczeniu. Koszty związane z amortyzacją instalacji fotowoltaicznej pozostają po stronie leasingodawcy. W przypadku pożyczki kosztem jest jedynie część odsetkowa, ale możliwa jest za to amortyzacja. 

Fotowoltaika w firmie zalety:

1. Oszczędność i brak podwyżek cen prądu

2. Finansowanie nieobciążające budżetu

3. Obniżenie kosztów prowadzenia działalności

4. Niezależność energetyczna

5. Tarcza podatkowa

Fotowoltaika w odpowiedniej formie finansowania to najlepszy wybór dla wszystkich firm w czasach wymagających obniżania kosztów. Zapewnia oszczędności na długie lata i to już od pierwszego miesiąca pracy. Montaż zapewniamy już w 10 dni od podpisania umowy, więc możesz naprawdę szybko zacząć oszczędzać! 

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, nasi eksperci pozostają do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami już dzisiaj i uzyskaj darmową ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami

Wypełnij imię i nazwisko
Wypełnij telefon kontaktowy
Wypełnij adres e-mail
Wypełnij kod pocztowy
Wypełnij miasto
Zaznacz zgodę