Opłata mocowa przyczyną podwyżek cen energii

Opłata mocowa przyczyną podwyżek cen energii

Opłata mocowa na rachunkach za prąd już od 2021 r.

Po intensywnym sezonie wiosenno-letnim, który dla właścicieli fotowoltaiki oznaczał wysoką produkcję energii elektrycznej, a dla nas wzmożoną pracę przy nowych instalacjach, nadszedł czas, aby przeanalizować dotychczasowe działania oraz przyjrzeć się nadchodzącym w prawie energetycznym zmianom. Najważniejszą z nich jest zapowiedziana od nowego roku opłata mocowa, która od stycznia 2021 będzie doliczana do rachunku za korzystanie z prądu z sieci. 

Nowy koszt - opłata mocowa - będzie dotyczyła zarówno osób fizycznych, jak i prawnych, a jej wysokość będzie wyliczana na podstawie zużycia prądu w szczytowej godzinie poboru mocy. Na ostateczną kwotę wpłyną także prognozy na zapotrzebowanie prądu w danym roku kalendarzowym.

Na podstawie licznych wypowiedzi specjalistów Concept Energy na temat zmieniającego się prawa energetycznego, ustawy o rynku mocy i odnawialnych źródeł energii, na łamach RP.pl opublikowano artykuł dokładniej opisujący zjawisko opłaty mocowej. Dowiecie się z niego m.in. w jaki sposób zwiększą się comiesięczne wydatki Polaków za prąd, a także jak można uniknąć podwyżek cen energii elektrycznej. 

Artykuł opisujący energetyczną transformację bazuje na obserwacji rynku oraz naszym wieloletnim doświadczeniu i przedstawia w jaki sposób, dzięki panelom fotowoltaicznym, obniżą się wysokie rachunki za energię elektryczną. Zachęcamy do lektury!

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami

Wypełnij imię i nazwisko
Wypełnij telefon kontaktowy
Wypełnij adres e-mail
Wypełnij kod pocztowy
Wypełnij miasto
Zaznacz zgodę