Pożyczka na fotowoltaikę

Pożyczka na fotowoltaikę

Planujesz inwestycję w instalację fotowoltaiczną i szukasz najbardziej optymalnego sposobu na jej sfinansowanie ? A może analizujesz dziesiątki ofert pożyczek i kredytów na fotowoltaikę, ale żadna nie odpowiada Twoim potrzebom? Sprawdź specjalną ofertę pożyczki na fotowoltaikę dla klientów Concept Energy!

Kredyt na fotowoltaikę - i masz świetlny spokój!

Choć każdy bank oferuje liczne rodzaje finansowania, w tym kredyt na fotowoltaikę, żadna z nich nie sprawdzi się tak, jak pożyczka na fotowoltaikę na specjalnych warunkach dla klientów Concept Energy. Dzięki bliskiej współpracy Concept Energy z Idea Getin Leasing, mamy możliwość zaproponowania szczególnie korzystnych warunków, idealnie dostosowanych do finansowania fotowoltaiki i długoterminowej spłaty - nawet do 84 miesięcy.

Oprócz tego, każda pożyczka i kredyt na panele fotowoltaiczne oparte są na elastycznym harmonogramie spłat rocznych. Umożliwia to zoptymalizowanie rat w oparciu o sezonowość branży klienta. Dlatego to rozwiązanie wspiera gospodarstwa rolne, pozwalając na zachowanie płynności finansowej na przestrzeni całego roku.

Dodatkowo finansowanie z pomocą Concept Energy umożliwia ograniczenie formalności do minimum oraz przyspieszenie decyzji kredytowej banku. Nasi doradcy oraz specjaliści pozostają do usług i profesjonalnie pomagają w dobraniu najkorzystniejszych warunków kredytu na fotowoltaikę.

pożyczka i kredyt na fotowoltaikę od Concept Energy

Kredyt na fotowoltaikę czy pożyczka? Które rozwiązanie sprawdzi się u ciebie?

Dedykowana pożyczka na fotowoltaikę, ze względu na swoją elastyczność, sprawdzi się zarówno u przedsiębiorców, mikroprzedsiębiorców i właścicieli gospodarstw rolnych, a długi termin spłat nie obciąży znacząco budżetu firmy. Oprócz tego, należy pamiętać, że instalacja fotowoltaiczna szybko zaczyna sama na siebie zarabiać. Odciążając budżet firmy brakiem rachunków za prąd pozwala na realne oszczędności, gdyż rata pożyczki na fotowoltaikę wynosi mniej, niż dotychczasowe rachunki za energię elektryczną.

Należy jednak pamiętać, iż pożyczka tego typu nie sprawdzi się u płatników VAT, którzy mogą szukać większych oszczędności w innych formach finansowania. Jeśli jesteś VAT-owcem, zapoznaj się z finansowaniem za pomocą leasingu operacyjnego TUTAJ.

Pożyczka na fotowoltaikę - przykład

Jesteś zainteresowany pożyczką dedykowaną, ale wciąż nie wiesz, czy to rozwiązanie jest dostosowane do twoich potrzeb? Zapoznaj się z prostym przykładem! Klient posiada gospodarstwo ogrodniczo szkółkarskie z jednym punktem poboru energii (lokalizacją). Zapotrzebowanie na energię wynosi 164 MWh rocznie. Na podstawie indywidualnych warunków i wymogów technicznych, zespół Concept Energy zaprojektował i wykonał instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kWp. Biorąc pod uwagę średnią aktualną cenę energii elektrycznej klienta – 608,85 zł brutto za 1 MWh (energia czynna + dystrybucja), instalacja produkując ok. 50 MWh energii rocznie przyniesie oszczędność 30 442,50 zł brutto. Dodatkowo klient skorzystał z rekomendowanego przez nas sposobu finansowania inwestycji za pomocą pożyczki. Dzięki czemu rozpoczął oszczędzanie nie obciążając budżetu firmy.

W przypadku pożyczki na fotowoltaikę pierwsza wpłata to zaliczka w wysokości 10% wartości inwestycji, którą Klient wpłaca do dostawcy. Następne miesięczne raty pożyczki są niższe od dotychczasowych rachunków za energię elektryczną. W okresie 5-letniego finansowania pożyczką przychód z tytułu produkcji własnej energii elektrycznej wyniesie 182 655 zł brutto. Po stronie Klienta pozostaje tylko amortyzacja środka trwałego w wysokości 10%.

Jak widzisz, dedykowana pożyczka na fotowoltaikę to prosty sposób nie tylko na finansowanie instalacji fotowoltaicznej, ale także oszczędność od pierwszych dni jej funkcjonowania! Już teraz skontaktuj się z naszym doradcą i uzyskaj indywidualną ofertę finansowania oraz instalacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami

Wypełnij imię i nazwisko
Wypełnij telefon kontaktowy
Wypełnij adres e-mail
Wypełnij kod pocztowy
Wypełnij miasto
Zaznacz zgodę