Program Mój Prąd – dotacje na fotowoltaikę

Program Mój Prąd – dotacje na fotowoltaikę

Program "Mój prąd" - dotacje na instalacje fotowoltaiczne

Czy wiesz, że fotowoltaika jest dla Ciebie na wyciągnięcie ręki? Choć wciąż bardzo innowacyjna i nowoczesna technologicznie, staje się coraz bardziej przystępna i osiągalna cenowo, nie tylko dla przedsiębiorców i rolników, ale także dla osób prywatnych. Poznaj program rządowy, który umożliwi Ci pozyskanie środków na instalację fotowoltaiczną dla Twojego gospodarstwa!

Od kiedy działa program Mój Prąd?

Program Mój Prąd działa już na pełnych obrotach. Nabór trwa od 13 stycznia do 18 grudnia 2020 roku lub do wyczerpania alokacji środków. Dlatego jeśli interesuje Cię oszczędność i niezależność, jaką daje instalacja fotowoltaiczna w Twoim domu, należy podjąć decyzję jak najszybciej – zanim ktoś Cię ubiegnie i środki się wyczerpią. Ale bez obaw! Zgłoszenie się do programu jest proste i wygodne. Czytaj dalej, by poznać szczegóły.

Program Mój Prąd - dotacje na instalacje fotowoltaiczne

Dla kogo jest program Mój Prąd?

Celem programu Mój Prąd jest zwiększenie dostępności instalacji fotowoltaicznych dla konsumentów. Dlatego program skierowany jest tak naprawdę do każdej osoby fizycznej. Wystarczy, że wytwarzasz energię elektryczną na potrzeby swojego domu i gospodarstwa i masz zawartą umowę, która zajmuje się regulacją kwestii związanych z wprowadzaniem do sieci energii, którą wytworzysz.

Warunki otrzymania

Dofinansowaniu podlegają instalacje PV o mocy 2-10 kW, a dotacja obejmuje aż do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji. Warto jednak pamiętać, że program określa limit 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. Na dodatkowe środki mogą liczyć osoby, które planują zainwestować w instalacje fotowoltaiczne lub już są w trakcie budowy instalacji – pod warunkiem, że nie została ukończona przed dniem 23 lipca 2019 r., ale sam projekt musi zostać sfinalizowany przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie. Ile mogę skorzystać na programie Mój Prąd? Aż do 50% kosztów!

le mogę skorzystać na programie Mój Prąd? Aż do 50% kosztów!

Jakie dokumenty są potrzebne?

To łatwiejsze, niż myślisz! Wniosek o dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd złożysz… bez wychodzenia z domu. Całość można zrealizować przez internet. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to potwierdzenie swojej tożsamości. Do tego będziesz potrzebować profilu zaufanego lub e-dowodu.

W celu złożenia wniosku wystarczy wejść na stronę programu Mój Prąd i złożyć wniosek. Po wypełnieniu i potwierdzeniu wniosku otrzymasz potwierdzenie na podany adres e-mail. I gotowe!

Jeśli planujesz skorzystać z programu Mój Prąd i zamontować instalację fotowoltaiczną w swoim domu, nasi doradcy chętnie pomogą z wyceną. Uzyskaj indywidualną ofertę.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami

Wypełnij imię i nazwisko
Wypełnij telefon kontaktowy
Wypełnij adres e-mail
Wypełnij kod pocztowy
Wypełnij miasto
Zaznacz zgodę