Puść dobrą energię w świat! Program poleceń

Puść dobrą energię w świat! Program poleceń

Program poleceń „Bez cienia wątpliwości”. Polecaj i zarabiaj nawet 5000 zł za każde polecenie i to bez wychodzenia z domu! Dzięki naszemu programowi, każdy uczestnik, który skutecznie poleci usługi Concept Energy w zakresie instalacji fotowoltaicznych otrzyma 100 zł za każdy zamontowany kWp.

Dowiedz się więcej

Ubezpieczenie fotowoltaiki

Ubezpieczenie fotowoltaiki

Fotowoltaika dla Twojej firmy z darmowym ubezpieczeniem od kradzieży i straty w produkcji energii elektrycznej w wyniku zdarzenia losowego. Ubezpieczenie jest kompleksową ochroną instalacji fotowoltaicznej w Twojej firmie lub gospodarstwie rolnym przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi.

Dowiedz się więcej

Finansowanie paneli fotowoltaicznych. Fotowoltaika w leasingu 101% od Idea Getin Leasing i Concept Energy.

Finansowanie paneli fotowoltaicznych. Fotowoltaika w leasingu 101% od Idea Getin Leasing i Concept Energy.

Na rynek weszła najkorzystniejsza dotychczas możliwość finansowania instalacji fotowoltaicznych. Nowa oferta pożyczki lub leasingu operacyjnego od Idea Getin Leasing i Concept Energy obniża koszty inwestycji w panele fotowoltaiczne do 1%. Usługa dostępna jest do końca marca 2021. Warto przyjrzeć się rozwiązaniu, które gwarantuje niezależność energetyczną, praktycznie samospłacające się raty oraz całą gamę ważnych dla rynku fotowoltaiki zabezpieczeń.

Dowiedz się więcej

Fotowoltaika w okresie zimowym – czy się opłaca?

Fotowoltaika w okresie zimowym – czy się opłaca?

Fotowoltaika staje się coraz popularniejsza. Spadki cen paneli solarnych, wyższa konkurencyjność i drastycznie rosnące z roku na rok rachunki za prąd powodują, że ogniwa PV są coraz bardziej opłacalne. Naturalnie jednak w polskich warunkach w okresie jesienno-zimowym poziom nasłonecznienia jest dość niski. Czy zatem fotowoltaika zimą się opłaca? Jak wygląda bilans opłacalności modułów PV?

Dowiedz się więcej

Jaki inwerter/falownik wybrać?

Instalacje fotowoltaiczne kojarzą nam się głównie z panelami słonecznymi. Tymczasem niezwykle ważną rolę w całym systemie PV odgrywają inne urządzenia – inwertery, zwane też falownikami fotowoltaicznymi. Poniżej przedstawiamy, czym jest inwerter PV, jaki falownik wybrać i czym się przy tym kierować?

Dowiedz się więcej

Czym jest kalkulator fotowoltaiczny?

Kalkulator finansowy pozwala na obliczenie opłacalności fotowoltaiki i pomoże wskazać najbardziej pożądane parametry instalacji. Za pomocą kalkulatora fotowoltaiki online można swobodnie sprawdzać różne założenia inwestycyjne. Szczególnie przydatną funkcją kalkulatorów PV jest sprawdzenie relacji między zapotrzebowaniem energetycznym i wysokością rachunków za prąd a kosztem fotowoltaiki i opłacalnością w perspektywie lat.

Dowiedz się więcej

Jaka moc instalacji fotowoltaicznej do domu?

Prawidłowy wybór instalacji fotowoltaicznej do domu wymaga dokładnego oszacowania zapotrzebowania energetycznego. Następnym krokiem jest wybór poszczególnych komponentów systemu – przede wszystkim paneli fotowoltaicznych. Oprócz samej mocy paneli warto wziąć pod uwagę także kilka innych parametrów technicznych. Sprawdzamy, jaką moc instalacji fotowoltaicznej wybrać do przeciętnego domu jednorodzinnego!

Dowiedz się więcej

Jak wybrać panele fotowoltaiczne?

Wybór paneli fotowoltaicznych może nastręczać niemałych trudności. Wiadomo, że fotowoltaika jest świetną alternatywą względem korzystania z energii z sieci i płacenia coraz wyższych rachunków za prąd. Jednak niewłaściwie dobrana inwestycja będzie zwracała się przez dłuższy czas, niż byśmy chcieli. Jak wybrać panele fotowoltaiczne? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, jakie są ich rodzaje i czym się różnią.

Dowiedz się więcej

Najwydajniejsze panele fotowoltaiczne 2021

Jakie panele fotowoltaiczne warto wybrać? Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników. Zawsze jednak należy dokładnie sprawdzić, jakie są rodzaje paneli fotowoltaicznych i czym się różnią. Prawidłowy dobór paneli fotowoltaicznych powinien być gruntownie przemyślany, aby nasza inwestycja była jeszcze bardziej opłacalna

Dowiedz się więcej

Ile prądu produkują panele fotowoltaiczne zimą?

Panele fotowoltaiczne zimą są mniej wydajne, ale nie oznacza to, że nie produkują prądu. Opłacalność fotowoltaiki jest na bardzo wysokim poziomie przy uwzględnieniu trudniejszego sezonu jesienno-zimowego. Poniżej prezentujemy, ile prądu produkują panele fotowoltaiczne zimą przy niższym nasłonecznieniu i pokrywie śnieżnej?

Dowiedz się więcej

Ile kosztuje 1 kilowat prądu?

Jeszcze do niedawna można byłoby powiedzieć, że nie tylko „śmierć i podatki” są w życiu pewne. Są to także wysokie rachunki za prąd. Ceny prądu rosną w zastraszającym tempie z roku na rok, ale istnieje skuteczne rozwiązanie problemu – panele fotowoltaiczne. Aby przekonać się, czy to się opłaca, warto uświadomić sobie, jak drogi jest prąd. Ile kosztuje 1 kilowat prądu? Jakie są różnice w cenach za prąd w różnych taryfach? Zobacz odpowiedzi na te pytania poniżej!

Dowiedz się więcej

Fotowoltaika dla rolnika – jak nie płacić podatku rolnego?

Optymalizacja podatku rolnego, realne oszczędności na wydatkach na prąd, większa samowystarczalność – gospodarstwa rolne mogą coraz więcej zyskać na fotowoltaice. Sprawdzamy, dlaczego panele fotowoltaiczne są tak bardzo opłacalne dla rolników i co zrobić, aby jeszcze skuteczniej zwiększyć oszczędności oraz zyski?

Dowiedz się więcej

Fotowoltaika dla firm – zobacz, ile możesz zaoszczędzić!

Fotowoltaika dla firm to jeden z najczęściej poruszanych tematów w ostatnim czasie. Trudno się temu dziwić. Bez instalacji fotowoltaicznej rachunki za prąd są w stanie nie tylko doprowadzić do spadku marżowości, ale nawet przyczynić się do bankructwa wielu przedsiębiorstw. Instalując panele fotowoltaiczne, firma może jednak wiele zyskać. Zobacz poniżej, na jakie oszczędności pozwala fotowoltaika w 2021 roku i latach następnych!

Dowiedz się więcej

Fotowoltaika w ekologicznej winnicy. Trzeci podcast od Concept Energy

Panele fotowoltaiczne to długoterminowa inwestycja, która służy zarówno osobom fizycznym, jak i przedsiębiorcom. W trzecim z serii podcaście od Concept Energy prezentujemy szczegóły instalacji zasilającej jednocześnie rodzinną firmę – winnicę oraz przydomowe gospodarstwo w miejscowości Bagieniec w województwie dolnośląskim.

Dowiedz się więcej