Instalacja fotowoltaiczna Katowice – wspólnota mieszkaniowa

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 20 kWp od Concept Energy zasila darmową i czystą energią części wspólne jednego z budynków wielorodzinnych z mieszkaniami na wynajem w Katowicach, zbudowanego oraz zarządzanego przez najbardziej cenionego inwestora mieszkaniowego w regionie śląskim.

Budynki budownictwa społecznego oraz wspólnoty mieszkaniowe, zgodnie z Ustawą o OZE, mogą również posiadać własną elektrownię słoneczną na dachu i dzięki temu produkować ekologiczną energię elektryczną. Instalacja fotowoltaiczna zasilać może części wspólne budynku, czyli m.in. oświetlenie klatek schodowych, terenu zewnętrznego, parkingu czy pracy wind.

Moc instalacji fotowoltaicznej: 20 kWp

Sposób montażu: instalacja na dachu płaskim - konstrukcja balastowa. Ze względu na płaski dach budynku zdecydowaliśmy się na zastosowanie systemu IROC® S3 (System południe), który nadaje się do każdego poszycia dachowego i nie ingeruje w nie. Konstrukcja składa się z szyny, która zapewnia stabilną podstawę i możliwość łatwego łączenia elementów w jedną całość wpływając na mniejsze obciążenie balastem. Elementy konstrukcji są stworzone ze specjalnego stopu aluminium oraz statycznie policzone, co gwarantuje stabilność we wszystkich warunkach atmosferycznych występujących w naszej strefie geograficznej.

Komponenty:

Falownik: SolarEdge SE17K oraz optymalizery mocy SE P730

Moduły: JA Solar JAM60S10-335