Instalacja fotowoltaiczna Serock – domowa elektrownia słoneczna

Skomplikowany dach nowoczesnego domu jednorodzinnego wcale nie musi być problemem przy montażu instalacji fotowoltaicznej! Dowodem na to jest instalacja fotowoltaiczna w Serocku.

Wykorzystanie inteligentnych rozwiązań solarnych światowego producenta falowników fotowoltaicznych SolarEdge oraz właściwa konfiguracja i dobór falownika wraz z optymalizatorami mocy przez autoryzowanego projektanta systemu fotowoltaicznego to gwarancja prawidłowej i wydajnej pracy instalacji fotowoltaicznej.

Dział projektowy Concept Energy, na dachu budynku jednorodzinnego w Serocku, zaprojektował instalację fotowoltaiczną o mocy 6,03 kWp, na monokrystalicznych modułach fotowoltaicznych JA Solar 335W half-cut w połączeniu z technologią Solar Edge: falownik fotowoltaiczny wraz z optymalizatorami mocy P370, podłączonymi do modułów fotowoltaicznych. Takie rozwiązanie sprawdza się doskonale przy dachach budynków mieszkalnych, których połacie nachylone są pod różnym kątem na wielu azymutach, gwarantuje większy uzysk energii elektrycznej z każdego modułu PV dzięki MPPT na poziomie pojedynczego modułu fotowoltaicznego.

Technologia SolarEdge to także bardzo intuicyjna platforma monitorowania w czasie rzeczywistym uzysków energii ze słońca na poziomie pojedynczego modułu PV oraz każdego z łańcuchów fotowoltaicznych. 

Instalacja fotowoltaiczna wyprodukuje rocznie energię elektryczną, która zostanie wykorzystana w całości na własne potrzeby gospodarstwa domowego.

Sposób montażu: instalacja fotowoltaiczna na dachu skośnym 

Rodzaj poszycia dachowego: dachówka ceramiczna

Komponenty:

Falownik fotowoltaiczny SOlarEdge oraz optymalizatory mocy P370

Panele fotowoltaiczne JA Solar 335W