Panele fotowoltaiczne dla firmy Bolesławiec Łódzki

Panele fotowoltaiczne dla firmy to najlepsze źródło darmowej i ekologicznej energii elektrycznej, pochodzącej z promieni słonecznych.

Kolejny przedsiębiorca, właściciel firmy P.P.H.U "LOTAR" Krzysztof Lota z Bolesławca, która swoją działalność w branży meblowej rozpoczęła w 1995 roku (początkowo pod nazwą "DREWSTAL") zainwestowała w bezpieczeństwo energetyczne i zamontowała panele fotowoltaiczne od Concept Energy. Własne źródło odnawialnej energii elektrycznej gwarantuje znacząco niższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej, wpływa na poprawę wizerunku firmy oraz daje możliwość produkcji taniego prądu nawet przez 25 lat.

Podstawową dziedziną działalności firmy Lotar od 2006 roku jest prowadzenie hurtowni tapicerskiej, handel: pianką, lateksem, matą kokosową i wykładziną. Firma obsługuje branże meblowo-tapicerskie, zabawkarskie, produkcji mebli ogrodowych, poduszek i materacy. Klienci cenią Lotar za rzetelność i profesjonalizm, szybką realizację zamówień, duży zapas i asortyment towarów oraz konkurencyjne ceny oferowanych produktów. 

Domeną firmy Lotar jest sprzedaż płyty pianek i skór o gęstościach od T18 do T35 oraz pianki HR, CME, CV i pianki visco. Oferuje również granulat z pianki poliuretanowej, frytkę i silikon do wypełniania.

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 49,58 kWp na dachach budynków biurowo-magazynowych została zaprojektowana na komponentach najwyższej jakości. W skład instalacji wchodzą panele fotowoltaiczne z ogniwami PERC światowego producenta JA Solar, model JAM60S10, o mocy jednostkowej 335W. Serce systemu fotowoltaicznego stanowią falowniki fotowoltaiczne SolarEdge: SE27.6K oraz SE10K, a także optymalizatory mocy SolarEdge P370 i P730.

Sposób montażu: instalacja dachowa na poszyciu blachą trapezową.