Panele fotowoltaiczne Warszawa – dom jednorodzinny

Panele fotowoltaiczne dla domu to najlepsze rozwiązanie na wysokie oszczędności na prądzie. Na zestaw fotowoltaiczny składają się: falownik, ogniwa fotowoltaiczne oraz konstrukcja montażowa dobrana do rodzaju pokrycia dachowego. Panele fotowoltaiczne zamieniają energię promieniowania słonecznego w czystą i ekologiczną enegię elektryczną, która następnie jest wykorzystywana do zasilania urządzeń AGD, oświetlenia, klimatyzacji czy ogrzewania - w przypadku wykorzystywania w domu kotłów elektrycznych.

Dzięki skorzystaniu z rządowego programu Mój Prąd, koszt instalacji fotowoltaicznej dla domu znacząco maleje. Dotacja na panele fotowoltaiczne wynosi obecnie 5000 zł i może z niej skorzystać każde gospodarstwo domowe, które zdecyduje się zamontować zestaw fotowoltaiczny o mocy do 10 kWp. Nabór wniosków do Programu Mój Prąd trwa do 20 grudnia 2020 r. Dotacja na panele fotowoltaiczne jest zwolniona z podatku PIT, co więcej koszt instalacji fotowoltaicznej, który nie został pokryty wsparciem z Programu Mój Prąd można odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna).

Dzięki szerokiemu wsparciu w postaci dofinansowania do fotowoltaiki oraz uldze termomodernizacyjnej panele fotowoltaiczne zwracają się średnio po 5-6 latach od zainstalowania. 

Moc instalacji: Zestaw fotowoltaiczny 9,9 kWp

Sposób montażu: instalacja fotowoltaiczna na dachu skośnym 

Komponenty:

falownik fotowoltaiczny SolarEdge

panele fotowoltaiczne: Futura SUN 330W